top of page

ЗАТВЕРДЖЕНО

 рішенням VІ сесії VIII-го скликання

 Ходорівської міської ради

 від 30.09.2021 року № 1132.

                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

СТАТУТ

КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ “ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО

РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ”

ХОДОРІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(НОВА РЕДАКЦІЯ)

 

 

 

 

1. Загальні положення

1.1. КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА “ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ” ХОДОРІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі – Центр) є комунальною установою, створеною рішенням ХХХVІІ сесії VIII скликання Ходорівської міської ради від 27 серпня 2020 року № 4019.

1.2. Засновником (Власником) Центру є Ходорівська міська об’єднана територіальна громада в особі Ходорівської міської ради Львівської області (далі – Засновник).

1.3. Центр є підзвітним і підконтрольним Засновнику.

1.4. Уповноваженим органом управління є відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради Львівської області (далі – Орган управління).

     

2. Найменування та юридична адреса

2.1. Повне найменування Центру українською мовою: КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА “ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ” ХОДОРІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

2.2. Скорочене найменування Центру українською мовою:

КУ “ЦПРПП” Хмр.

2.3. Юридична адреса Центру: 81750, Львівська область, Стрийський район, місто Ходорів, вулиця Львівська, 39.

 

3. Завдання Центру

 

3.1. Основними завданнями Центру є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, їх психологічна підтримка та консультування.

3.2. Центр відповідно до покладених на нього завдань:

1) узагальнює та поширює інформацію з питань професійного розвитку педагогічних працівників;

2) координує діяльність професійних спільнот педагогічних працівників;

3) формує та оприлюднює на власному веб-сайті бази даних програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, інші джерела інформації (веб-ресурси), необхідні для професійного розвитку педагогічних працівників;

4) забезпечує надання психологічної підтримки педагогічним працівникам;

5) організовує та проводить консультування педагогічних працівників, зокрема з питань:

планування та визначення траєкторії їх професійного розвитку;

проведення супервізії;

розроблення документів закладу освіти;

особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;

впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій.

6) взаємодіє та співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами та установами забезпечення якості освіти, закладами освіти, міжнародними та громадськими організаціями, засобами масової інформації з питань діяльності Центру;

7) виконує інші функції, що випливають із покладених на Центр завдань.

3.3. Центр самостійно приймає рішення щодо організаційно-методичних форм роботи, консалтингової діяльності із педагогічними працівниками, які затверджуються в річному плані роботи, з урахуванням інноваційних тенденцій в галузі педагогіки, методики,

психології та в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством і цим Статутом.

3.4. Центр не може виконувати завдання, не передбачені актами законодавства та цим Статутом.

 

4. Правовий статус

 

4.1. Центр є юридичною особою, що утворюється як бюджетна установа, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства та установах банків, печатку із своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.

Права та обов'язки юридичної особи Центр набуває з дня його державної реєстрації.

4.2. Центр провадить свою діяльність у межах Ходорівської міської об’єднаної територіальної громади.

4.3. Центр утворюється та реєструється в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації та включається контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

4.4. Отримані доходи (прибутки) Центру або їх частини не можуть розподілятися серед засновників (учасників), працівників Центру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

4.5. Доходи (прибутки) Центру використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом.

4.6. Центр користується закріпленим за ним комунальним майном, що є власністю Ходорівської міської об’єднаної територіальної громади на праві оперативного управління.

4.7. Центр здійснює свою діяльність відповідно до законодавства та стратегії розвитку Центру, затвердженої Органом управління.

4.8. Для здійснення своєї діяльності Центр залучає і використовує матеріально–технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством.

4.9. Збитки, завдані Центру внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які було визнано судом неконституційними або недійсними, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.

4.10. Засновник та Орган управління не відповідають за
зобов'язаннями Центру, а Центр не відповідає за зобов'язаннями Засновника та Органу управління.

 

5. Права та обов’язки

 

5.1.Центр має право:

5.1.1. Укладати угоди з підприємствами, установами,організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також фізичними особами відповідно до законодавства.

5.1.2. Набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути особою, яка бере участь у справі, що розглядається в

судах України, міжнародних та третейських судах.

5.1.3. Вносити пропозиції Засновнику та Органу управління щодо удосконалення діяльності Центру.

5.1.4. Самостійно планувати, організовувати і здійснювати свою статутну діяльність відповідно до законодавства та стратегії розвитку Центру.

5.1.5. Звертатися у порядку, передбаченому законодавством, до центральних та місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій  незалежно від форм власності та підпорядкування, для отримання інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених на Центр завдань.

5.1.6. Залучати у разі потреби додаткових фахівців, у тому числі науково–педагогічних працівників для здійснення професійної підтримки педагогічних працівників, підвищення їх кваліфікації.

5.1.7. Надавати консультативну допомогу з питань, що належать до його компетенції.

5.1.8. Здійснювати співробітництво з іноземними організаціями відповідно до законодавства України.

5.1.9. Здійснювати інші права, що не суперечать чинному законодавству.

5.2. Центр зобов’язаний:

5.2.1. Керуватися Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про позашкільну освіту”, іншими актами законодавства, наказами центрального органу виконавчої влади  із забезпечення якості освіти та його територіальними органами, рішеннями Засновника та Органу управління, цим Статутом.

5.2.2. Створювати належні і безпечні умови для високопродуктивної праці працівників Центру, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.

5.2.3. Здійснювати бухгалтерський облік, вести фінансову та статистичну звітність згідно з законодавством.

5.2.4. Планувати свою діяльність відповідно до покладених на нього завдань.

5.2.5. Розробляти та реалізовувати кадрову політику, контролювати підвищення кваліфікації працівників.

5.2.6. Забезпечувати цільове використання закріпленого за ним майна та виділених бюджетних коштів.

5.2.7. Оприлюднювати інформацію, порядок обов'язкового оприлюднення якої встановлений законом.  

5.3. Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку в Центрі визначається чинним законодавством та іншими нормативними актами.

5.4. За рішенням Засновника Центру або Органу управління бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно або через централізовану бухгалтерію.

5.5. Центр складає та подає в установленому чинним законодавством порядку фінансову, бюджетну та статистичну звітність, за достовірність та вчасність подання якої відповідальність несе керівник Центру.

 

6. Майно та фінансування

6.1. Матеріально-технічну базу Центру складає майно та грошові кошти, а також інші цінності, передані йому Засновником, вартість яких відображена у балансі.

6.2. Майно Центру є комунальною власністю, належить йому на праві оперативного управління та не може бути вилучене, крім випадків, визначених законодавством.

6.3. Центр не має право відчужувати або іншим способом розпоряджатись закріпленим за ним майном без попередньої згоди Засновника.

6.4. Центр у визначеному законодавством порядку самостійно організовує та здійснює бухгалтерський облік, веде статистичну, бухгалтерську та іншу звітність і подає її органам, уповноваженим здійснювати контроль за відповідними напрямами діяльності Центру.

6.5. Фінансово-господарська діяльність Центру провадиться відповідно до законодавства.

6.6. Засновник та/або Уповноважений орган здійснює фінансування Центру, його матеріально – технічне забезпечення.

6.7. Джерелами фінансування Центру є кошти Засновника та інші джерела, не заборонені законодавством.

6.8. Центр може надавати платні освітні та інші послуги у порядку, визначеному законодавством (крім послуг, що надаються Центром для виконання завдань, визначених цим Статутом та іншими актами законодавства).

 

7. Управління та кадрове забезпечення Центру
 

7.1. Управління Центром в межах повноважень, визначених законодавством та Статутом Центру здійснюють його Засновник, Орган управління та Директор.

7.2. Засновник Центру:

7.2.1. Приймає рішення про утворення, реорганізацію та ліквідацію Центру, призначає ліквідаційну комісію, комісію з припинення, затверджує ліквідаційний баланс.

7.2.2. Затверджує Статут Центру та зміни до нього.

7.2.3. Визначає територію обслуговування Центру, забезпечує його
утримання та розвиток, матеріально-технічне забезпечення, створює умови, необхідні для належного функціонування.

7.2.4. Затверджує Порядок проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора та педагогічних працівників Центру (далі – Порядок).

7.2.5. Здійснює контроль за ефективністю використання майна, що є власністю Ходорівської міської об’єднаної територіальної громади та закріплене за Центром на праві оперативного управління.

7.2.6. Затверджує структуру та граничну чисельність працівників Центру.

7.2.7. Здійснює інші повноваження, визначені законодавством.

7.3. Орган управління:

7.3.1. Проводить конкурс на зайняття посади Директора Центру відповідно до Порядку, затвердженого Засновником.

7.3.2. Призначає за результатами конкурсу Директора Центру шляхом укладення строкового трудового договору (контракту) та звільняє його з посади відповідно до трудового законодавства.

7.3.3. Застосовує до Директора Центру заходи заохочення та дисциплінарного стягнення.

7.3.4. Здійснює управління діяльністю Центру та контроль дотриманням вимог законодавства та цього Статуту.

7.3.5. Надає Засновнику для затвердження пропозиції щодо граничної чисельності працівників Центру.

7.3.6. Забезпечує створення матеріально-технічних умов, необхідних для функціонування Центру.

7.3.7. Затверджує штатний розпис, стратегію розвитку Центру, режим роботи.

7.3.8. Організовує розгляд звернень щодо діяльності Центру в установленому законодавством порядку.

7.3.9. Заслуховує звіт про діяльність Центру.

7.3.10. Погоджує Директору Центру відпустку та відрядження, преміювання Директора, встановлення йому надбавок і доплат до посадового окладу, надання матеріальної допомоги.

7.3.11. У разі відсутності Директора має право вирішувати питання щодо покладення виконання обов’язків Директора Центру.

7.3.12. Здійснює інші повноваження, визначені законодавством.

7.4. Безпосереднє керівництво діяльністю Центру здійснює його Директор, який призначається на посаду Органом управління за результатами конкурсу та звільняється ним з посади.

7.5. Строк найму, права, обов'язки і відповідальність Директора, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом відповідно до законодавства.

7.6. Укладення контракту є підставою для видання наказу Органом управління про призначення Директора Центру на посаду з дня, зазначеного у контракті.

7.7. Директора Центру звільняється з посади у зв’язку із закінченням строку контракту або достроково з підстав, передбачених законодавством та контрактом.

7.8. Директор Центру:

7.8.1. Розробляє стратегію розвитку Центру та подає на затвердження Органу управління.

7.8.2. Затверджує план діяльності Центру та організовує його роботу відповідно до стратегії розвитку Центру.

7.8.3. Подає Органу управління пропозиції щодо граничної чисельності працівників Центру для затвердження Засновником.

7.8.4. Подає Органу управління для затвердження штатний розпис та кошторис Центру.

7.8.5. Призначає на посаду працівників Центру, звільняє їх із займаної посади відповідно до законодавства, затверджує посадові інструкції працівників Центру, заохочує працівників Центру і накладає на них дисциплінарні стягнення.

7.8.6. Залучає юридичних та фізичних осіб до виконання завдань Центру шляхом укладення з ними цивільно-правових договорів відповідно до своєї компетенції.

7.8.7. Створює належні умови для ефективної роботи працівників Центру, підвищення їх фахового і кваліфікаційного рівня.

7.8.8. Видає відповідно до компетенції накази, контролює їх виконання.

7.8.9. Використовує в установленому Засновником порядку майно Центру та його кошти, укладає цивільно-правові договори.

7.8.10. Забезпечує ефективність використання майна Центру.

7.8.11. Забезпечує охорону праці, санітарно–гігієнічних та протипожежних норм і правил, дотримання законності у діяльності Центру.

7.8.12. Діє від імені Центру без довіреності, представляє Центр у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

7.8.13. Може вносити Засновнику та Органу управління Центру пропозиції щодо вдосконалення діяльності Центру.

7.8.14. Подає Органу управління Центру річний звіт про виконання стратегії розвитку Центру, іншу звітність у встановленому законодавством порядку.

7.8.15. Розробляє Статут Центру відповідно до вимог законодавства, у разі необхідності зміни та доповнення до нього.

7.8.16. У строки і в порядку, встановленому законодавством, повідомляє відповідні органи про будь-які зміни в даних про Центр, внесення яких до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань є обов'язковим.

7.8.17. Забезпечує проведення колективних переговорів, укладає колективний договір за погодженням з Органом управління у порядку, визначеному законодавством.

7.8.18. Вирішує інші питання діяльності Центру, віднесені до компетенції Директора у відповідності із законодавством.

7.9. Штатний розпис Центру затверджує Орган управління відповідно до законодавства. Штатний розпис передбачає посади консультанта, психолога, бухгалтера, працівників, які виконують функції з обслуговування. Кількість посад консультантів, психологів, бухгалтерів, а також найменування та кількість посад працівників, які виконують функції з обслуговування, визначаються Засновником Центру. За рішенням Засновника до штатного розпису Центру можуть вводитися додаткові посади за рахунок спеціального фонду.

7.10. Обов’язки Директора визначаються законодавством та укладеним контрактом, інших працівників Центру – законодавством та їх посадовими інструкціями.

7.11. На посаду Директора, інших педагогічних працівників Центру призначаються особи, які є громадянами України, вільно володіють державною мовою, мають вищу педагогічну освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менш як п’ять років та які пройшли конкурсний відбір і визнані переможцями конкурсу відповідно до Порядку, затвердженого Засновником Центру.

                                                                  

8. Контроль за діяльністю Центру

8.1. Контроль за дотриманням Центром вимог законодавства, зокрема цього Статуту, здійснюють Засновник Центру, Орган управління та відповідний орган управління у сфері освіти Львівської обласної державної адміністрації.

 

 

9. Міжнародне співробітництво

 

9.1. Центр має право укладати договори про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки із закладами освіти, підприємствами, установами, організаціями, науковими установами системи освіти іноземних країн, міжнародними підприємствами, установами, організаціями, фондами тощо за погодженням з Органом управління.

9.2. Центр за наявності належної матеріально – технічної та соціально – культурної бази, власних надходжень має право проводити міжнародний
учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів,
встановлювати відповідно до законодавства прямі зв’язки з міжнародними
організаціями та освітніми асоціаціями, проводити спільні заходи (семінари,
конференції тощо).  

 

10. Припинення діяльності

 

10.1. Припинення Центру здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням Засновника, а у випадках, передбачених законодавством України, – за рішенням суду.

10.2. При реорганізації Центру вся сукупність його прав та обов'язків переходить до його правонаступників відповідно до законодавства.

10.3. У разі припинення Центру (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) його активи передаються одній або кільком  неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

10.4. Ліквідація Центру здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Засновником або за рішенням суду.

10.5. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для пред'явлення вимог кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня публікації рішення про ліквідацію, визначаються органом, який прийняв рішення про ліквідацію Центру.

10.6. Ліквідаційна комісія розміщує у друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї, а наявних (відомих) кредиторів повідомляє особисто в письмовій формі у визначені законодавством строки.

Одночасно ліквідаційна комісія вживає всіх необхідних заходів зі стягнення дебіторської заборгованості Центру.

10.7. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Центром. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс та подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію.    

Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені в установленому законодавством порядку.

Ліквідаційна комісія представляє інтереси Центру, що ліквідовується, у відносинах з третіми особами та виступає в суді від його імені.

10.8. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до законодавства.

10.9. Працівникам Центру, які звільняються у зв'язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.

10.10. Центр є таким, що припинив свою діяльність, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

 

11. Заключні положення

 

11.1. Зміни до цього Статуту вносяться за рішенням Засновника, шляхом викладення Статуту у новій редакції і підлягають обов'язковій державній реєстрації у порядку, встановленому законодавством України.

Зміни до Статуту набувають чинності з моменту їх державної реєстрації.

11.2. Умови, не врегульовані цим Статутом, регламентуються чинним законодавством України, рішеннями Засновника та Органу управління.   

bottom of page